KOSGEB Kobi Beyannamesi Doldurma
Sermayesiz Kosgeb Desteği ile Dükkan Açmak

Sermayesiz Kosgeb Desteği ile Dükkan Açmak

Sermayesiz iş yeri nasıl açılır? Sermayesi Olmayanlara KOSGEB Desteği İle Dükkan Açmak 2017 Dükkan açmak isteyenlere destek veren devlet kurumları hangileri? İş yeri açmak için neler yapmak gerekir? Sermayesi olmayanlara Kosgeb desteği ile dükkan açmak başvuruları nasıl yapılmalı. Ev hanımlarına iş yeri açmak için destek veren kurumlar. Genç girişimcilere faizsiz kredi veren bankalar. Kendine ait bir iş yeri açmak isteyenler nelere dikkat etmeli? Finansal yetersizlik nedeni ile dükkan açacaklara tavsiyeler. Az sermayeli iş kurmak isteyenlerin dikkat etmesi gereken konular. Kendine ait bir iş yeri açmak isteyenlere Sermayesi Olmayanlara KOSGEB Desteği İle Dükkan Açmak imkanları hakkında yaptığımız araştırmayı sizlerle paylaşmak istiyorum.

KOSGEB Desteği İle Dükkan Açmak 2017

İşletmelere en büyük desteği veren devlet kurumu Kosgeb yeni bir iş yeri açmak isteyenlere de finansal destek vermeye devam etmektedir. Kosgeb tarafından verilen karşılıksız hibe ve geri ödemeli kredi imkanlarından yararlanmak isteyenler ne yapmalı? Ülkemizde binlerce vatandaşın bu destekler sayesinde dükkan açtığını biliyoruz. Pekala bunlar nasıl Kosgeb Hibesi almayı başardı? Bende Kosgeb desteklerinden nasıl yararlanırım gibi sorularınıza cevap vermek adına bu haberi hazırladık. Bilindiği üzere girişimciliğin artırılması ve yaygınlaştırılması adına girişimci adaylarımıza hem maddi hemde eğitimsel katkı sağlayan tek kurum Kosgeb olarak dikkat çekmektedir. Öncelikli olarak bayanlar, engelliler ve gençlerin ticari hayata atılmalarında destek vermektedir. Kosgeb desteği ile dükkan açmak isteyenlerin öncelikli olarak 32 saatlik Uygulamalı Girişimcilik Eğitimine katılmaları gerekmektedir. Bu eğitime katılanlar ve başarı bir şekilde bitirenler hazırlayacakları İş planları ile birlikte hibe almak için başvuruda bulunurlar. Yaptıkları başvurunun olumlu sonuçlanması halinde 50 bin lira dükkan açmak için hibe almaya hak kazanmış olurlar. Bu hibe tamamen geri ödemesiz ve masrafsız olarak kademeli bir şekilde girişimcilere verilmektedir.

SANA ÖZEL:   Vanessa Mobilya Bayiliği Nasıl Alınır?

Kosgeb Tarafından Desteklenen Sektörler Nelerdir?

Kosgeb tarafından verilen hibe ve kredi imkanından yararlanmak isteyenlerin açacakları iş yerinin Kosgeb Destek Sektörleri kapsamında yar alması gerekmektedir. Bunun için Kosgeb Desteği İle Dükkan Açmakisteyenlerin başvuruda bulunmadan önce açmak istedikleri iş yerinin bu kapsamda olup olmadığını araştırması gerekmektedir. Aksi takdire yapmış olduğu ve yapacağı başvuruların onaylanmaması ile karşı karşıya kalabilirler. Bu konu ile ilgili Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi esasında bilgi verilmek ile birlikte isteyenler hangi sektörlerin bu kapsama girdiğini öğrenme imkanı bulunmaktadır. Kosgeb tarafından desteklenen sektörlerin hangileri olduğunu buradan öğrenebilirsiniz. Açmak istediğiniz iş yerinin bu kapsamda yer alıp almadığını muhakkak kontrol etmeniz gerekmektedir.

Kosgeb Dükkan Açmak İçin Ne Kadar Destek Vermektedir?

Kendine ait bir iş yeri açmak isteyip de yeteri kadar sermayesi olmayanların başvurduğu Kosgeb ne kadar hibe vermektedir? Girişimciliğin ve rekabet ortamının geliştirilmesi adına verilen kosgeb hibe ve kredileri ile sizde kendinize ait bir iş yeri açabilir hatta başkalarına ekmek kapısı haline gelebilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenleri yukarıda anlattık. Bu imkanlar ile dükkan açacak olanlara kosgeb 3 farklı uygulama ile hibe desteği vermektedir. Bunları kısaca hatırlatmak gerekirse; İşletme kuruluş desteği kapsamında 2 bin lira, Kuruş dönemi makine ve teçhizat alımlarında 18 bun lira, İşletme giderleri desteği adı altında da 30 bin lira olmak üzere toplamda 50 bin lira vermektedir. Verilen bu 50 bin lira tamamen geri ödemesiz olmak üzere verilmektedir. Bu hibenin yanında kosgeb desteği ile açtığınız iş yerine 2 yıl içerisinde başvuru yapmak kaydı ile 100 bin liraya kadar geri ödemeli olmak üzere kredi verilmektedir. Bu krediyi almak isteyenler ayrıca başvuruda bulunmalıdır.

Sermayesi Olmayanlara KOSGEB Desteği İle Dükkan Açmak imkanlarından yararlanmak isteyenlerin bulundukları bölgedeki KOSGEB birimlerine şahsen başvuru yapmaları gerekmektedir. Yapacakları başvuru sonucunda bu imkandan yararlanıp yararlanmayacağına yine Kosgeb birimi karar vermektedir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Oy Vermek İster misin?
Loading...

Hakkında İş Başvuru Uzmanı Fatih

İş başvurusu yapanlara danışmanlık hizmeti sunuyorum. Birçok kuruluşun başvuru sayfasının kısa yollarını yayınlıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir