koton bayilik şartları ve franchise 2018

Koton Bayilik Şartları 2018 Kazanç Miktarı

Hazır giyim markalarına baktığımızda ilk sıralarda yerini almış Koton markası; tarzı, kalitesi ve ürün çeşitliliğiyle rakiplerine açık ara fark atmaktadır. Eğer giyim sektöründe bir mağaza açma planınız varsa, mutlaka dünya çapında önemli yerlere gelmiş bu markanın bayilik şartlarına bakmanızı tavsiye ederiz. Markadan franchise almak için forumlara baktığımızda, küçük firmalara oranlar istenilen belgelerde ve şartlarda biraz farklı olacaktır. Marka kalitesi yüksek Koton firmasından bayilik almak için belirli bir teminat ve sermayede gerekli olacaktır. Bu bahsettiğimiz konulara biraz açıklık getirerek yazımıza devam edelim.

 • koton corner bayilik
 • lcw bayilik şartları
 • defacto bayilik şartları
 • giyim bayilik fiyatlari
 • koton bayilik şartları 2018
 • koton kar marjı
 • collezione franchise
 • bayilik veren firmalar
koton bayilik şartları 2018

Koton Bayilisi Olmak

Öncelikle franchise alacağınız Koton markasından bahsetmek gerekirse; 1988 yılında ilk mağazasını İstanbul’da açmış firma, 24 ayrı ülkede giyim sektöründe hizmet vermektedir. Yurt dışında 193 mağaza ve ülkemizde 293 mağazası ile kendine has tarzı ve trend ürünleri ile oldukça talep gören bir marka haline gelmiştir.

Ülkemizde ve dünya da bu tür markaların tercih edilme nedeni kendi kalite ve çizgisini belirlemiş ve ödün vermeyen markalar olmasıdır. Erkek, kadın, çocuk giyim ve bunlara eşlik edecek aksesuar ve ayakkabı çeşitliliği mağazanın talebini arttırmaktadır. 2015 yılında kozmetik sektörüne de giriş yaparak mağazalarında bu ürünleri de sunmaktadır. 2018 yılı içinde daha fazla büyüme stratejisine bayilik vererek devam etmektedir.

Koton Bayilik Alma Şartları Nelerdir?

Moda konusunda iddialı uzman ekibiyle başarıyı yakalamış ve kendini kanıtlamış Koton markası, büyüme stratejisine bayilik vererek dünyanın her yerine ulaşmayı hedeflemektedir. İlk bayisini 1999 yılında veren firma, hem yurt içi hem de yurtdışı franchise başvurularını değerlendirmektedir. Eğer ki sizde Koton çatısı altında bayilik almak istiyorsanız;

 • Öncelikle iyi bir sermayeye sahip olmanız gerekmektedir.
 • Markanın önem verdiği diğer nokta, sizin bu işi yapabilme kapasiteniz, girişimci ruhunuz olmalı.
 • Koton markası adı altında açacağınız bayinin kurulum ücreti size aittir.
 • Kurulumda Koton markasını yansıtan aynı dekorasyon uygulanacaktır.
 • Bu sektördeki tecrübeniz bayilik için artı bir olacaktır.
 • Bu işi üstlenebilecek güçte olduğunuzu göstermek için bir teminat gereklidir.
 • Mağazanızı açacağınız yer uygun konumda ve alışveriş güzergahında olmalıdır.
 • Konsept olarak katlı mağazaları tercih etmektedir.
 • Bayisi olacağınız Koton firması bayinizde yeterli sayıda elemen çalıştırma şartı sunmaktadır.
 • Minimum 3 metre tavan yüksekliği ve 1500m2 brüt alanı olması şartı bulunmaktadır.
SANA ÖZEL:   10.000 TL'ye Bayilik Veren Firmalar 2018 Franchising
koton bayilik franchising

Koton Bayisi Olmak Avantajlı mıdır?

2015 yılında ”En güvenilir Kadın Markası” olan firma kendini daha da geliştirerek; kadın, erkek ister günlük giyim, ister ofis şıklığı, isterseniz bir davet için giyilecek her tarz kıyafeti bünyesinde bulundurmakta ve Koton markasından bayilik almak sizin için avantaj olacaktır. Mağazasına gelen her müşteriye mutlaka bir tarz bulunan markada, satış sıkıntısı yaşanmayacaktır. Bu kadar bilinir bir markanın her yerde dönen reklam ve tanıtım filmleri sayesinde tanıtım ve reklama da ihtiyacınız olmayacaktır.Koton.com adresi üzerinden kendine özgü tasarımları ve tarzı oldukça ilgi görüş ve başarıyı burada da yakalamıştır. Size düşen markanın kriterlerine uymak uygun lokasyonda, iyi bir bütçe ile bu mağazayı açmaktır. Koton firması bayilik verirken bayisi olacak kişilere mağaza işletmeciliği konusunda gerekli eğitimleri vererek destek olmaktadır. Yeni girişimcilere mağaza kurulumu ve devamında da destek vererek mimari tasarım ve dekorasyon hakkında da sizi yalnız bırakmayacaktır. Bünyenizde çalışacak personel için de size yardım edilecektir. Ürün tedariği ve çeşitliliğinde devamlılık olması müşteri kitlenizi koruyacaktır. Marka yetkilileri hizmet kalitesini ölçmek için  zaman zaman mağazanıza denetlemelerde bulunacaktır. Sizin markaya vereceğiniz güven ve tecrübenizi göstermenizle 2023 yılına kadar 5 kıtada koleksiyonu ve tarzı ile en iyi olmayı hedefleyen Koton markasının desteğini alarak mağazanızı açabilirsiniz.

koton bayiliği nasıl alınır

Koton Bayisi Olmanın Maliyeti Nedir?

Bayilik için belirlenen şartları ve koşulları tamamladıysak Koton mağazamızı açmamız için ne kadar ücret gerekli sıra buna geldi. Ülkemizde mağaza açmak için gerekli dekorasyon maliyeti yaklaşık olarak 625$/m2 dir. Yurt dışında bu rakam m2 başına 800 doları geçmektedir. Sizde maddi durumunuzu gözden geçirerek bu işe girmelisiniz  bayilik için kredi veren bankalar hakkında araştırmada yapabilirsiniz. Markaya katılım bedeli de mağazanın açılacağı bölgeye, büyüklüğüne, stok hacmine, satış durumuna göre değişkenlik gösterecektir. Ancak şunu belirtmeliyiz mutlaka yatırımcı tarafından banka teminat mektubu istenmektedir. [email protected] adresinden franchise ile ilgili ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Hakkında İş Başvuru Uzmanı Fatih

İş başvurusu yapanlara danışmanlık hizmeti sunuyorum. Birçok kuruluşun başvuru sayfasının kısa yollarını yayınlıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir