E-Devlet Şifresi Başvurusu Sayfası
E-Devlet Şifresi Başvurusu Sayfası

E-Devlet Şifresi Başvurusu Sayfası

E-Devlet Nedir?

E-Devlet vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını dikkate alarak elektronik ortamda hızlı ve güvenilir bir sistem oluşturmuş ve vatandaşlarımızın doğru bilgiye ulaşması için hedeflenen web tabanlı bir sistemdir. Bu sistem sayesinde çok sayıda vatandaşımız tek bir tuşla ihtiyacı olan bilgilere elektronik ortam üzerinden ulaşabiliyorlar. Bu sistein oluşması devlet ve resmi kurumlarının da yükünü hafifletmiş ve aynı zamanda yoğun olarak çalışan vatandaşlarımız için harika bir fırsat olmuştur. E-devlete kolaylıkla ulaşabilmeniz için ihtiyacınız olan tek şey şifreniz olacaktır. E-Devlet şifresi ile resmi kurumlara ait olan tüm işlemleriniz hakkında e- devlet üzerinden bilgi alabilirsiniz. Bugün makalemizde siz değerli okurlarımız için E-Devlet Şifresi Başvurusu Sayfası hakkında bilgiler vereceğiz.

e-devlet sistemine nasıl giriş yapılır
e-devlet sistemine nasıl giriş yapılır

E-Devlet sistemine nasıl giriş yapabilirsiniz

E-devlet sistemine giriş yapabilmeniz için öncelikle bir bilgisayar veya akıllı bir cep telefonuna ihtiyacınız olacaktır. Daha sonrasında ise internet bağlantısı gerekli olacaktır. Teknolojinin hızla ilerlemesine bağlı olarak hemen hemen her evde bir bilgisayar ve internet bağlantısı bulunmaktadır. Bunun dışında herkes de bir akıllı cep telefonu bulunmaktadır. Bu sebeple internet ortamında e-devlet sitesine giriş yaparak resmi işlerinizi ayarlayabilirsiniz. Sisteme giriş yapabilmek için ilk olarak arama motoruna e-devlet adresini yazmanız gerekecektir. Bu adrese giriş yaptıktan sonra ise T.C Kimlik numaranızı kullanıcı adı kısmına yazabilirsiniz. Daha sonrasında ise şifrenizi girerek sisteme giriş yapmış olacaksınız. Sisteme girişinizi yaptıktan sonra resmi dairelerde bu zamanda kadar yapmış olduğunuz işlemler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

e-devlet şifresini nereden alabilirsiniz
e-devlet şifresini nereden alabilirsiniz

E-Devlet şifresini nereden alabilirsiniz

E-Devlet sitesinden yararlanabilmek için kullanıcı adınız ve şifreniz gerekli olacaktır. Kullanıcı adı herkesin T.C kimlik numarası olarak geçmektedir. Şifrenizi size en yakın bulunan postaneden veya şubelerine başvuru yaparak alabilirsiniz. Başvurularınızı şahsen ve Nüfus cüzdanı veya ehliyet ile yapabilirsiniz. Postaneye gitmiş olduğunuzda gişe görevlisine E-devlet şifrenizi almak istediğinizi söylediğinizde size yardımcı olacaktır. Kimlik bilgilerinizi girerek size bir şifre oluşturulur ve bu şifre üzerinden istediğiniz zaman sisteme giriş yapabilirsiniz. Postanede şifrenizi alabilmeniz için sizden 1 (bir) lira talep ederler ve bu ücret karşılığında şifrenize ulaşabilirsiniz.

SANA ÖZEL:   Savcılığa başvuru nasıl yapılır

E- Devlet şifresini kaybetmiş olduğunuzda ne yapmalısınız

E-Devlete giriş yapabilmek için T.C kimlik numaranız ve şifreniz gerekli olacağı için postaneden almış olduğunuz şifrenizi mutlaka ama mutlaka bir yere not etmenizi tavsiye ederiz. Veya sistemden şifre değişikliği yaparak unutmayacağınız bir şifre oluşturmanızı tavsiye ederiz. E-devlet şifrenizi unutmuş olduğunuzda veya kaybetmiş olduğunuzda sisteme giriş yapamazsınız. Bu sebeple yeni şifre alabilmek için postaneye tekrar başvuru yapmanız gerekecektir. Bu sefer işlem ücreti olarak sizden 3 (üç) lira talep edeceklerdir. Ve bu ücret karşılığında size yeni bir şifre temin edeceklerdir.

E-Devlet üzerinden hangi işlemler yapılabilir

E-devlet üzerinden yapabileceğiniz işlem sırası aşağıda konu başlıkları olarak maddeler halinde verilecektir.

  • Adalet bakanlığı
  • Emniyet genel müdürlüğü
  • Bilgi teknolojileri
  • Sosyal güvenlik kurumu

Konu başlıklarını vermiş olduğumuz işlemlerin alt kategorilerinde çok sayıda maddeye yer verilmektedir. Bu başlıklar ve alt başlıkları sayesinde resmi dairelere gitmeden yapmak istediğiniz işlemleri ve öğrenmek istediğiniz konuları e- devlet web sitesi üzerinden yapabilirsiniz.

E-Devlet Şifresi Başvrusu Sayfası adlı makalemiz ile kısa bilgiler vererek siz değerli okurlarımızı aydınlatmaya çalıştık sitemizi takip etmeye devam etmiş olduğunuz sürece gündemde olan konular hakkında bilgi sahibi olmaya devam edebilirsiniz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Oy Vermek İster misin?
Loading...

Hakkında Haber Editörü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir